Transport autokarowy na tle środków transportu publicznego

Wysłany przez:

Dobre zaplanowanie podróży to bardzo istotny etap każdego wyjazdu. Pamiętajmy, że odpowiedni transport jest udanym początkiem podróży zarówno służbowej, jak i prywatnej. W niniejszym tekście przyjrzymy się czynnikom, które decydują o plusach podróżowania wynajętym autokarem w porównaniu z transportem publicznym.

Nowoczesne przewozy autokarowe na miarę potrzeb

Wybierając podróż autokarem, możemy liczyć na udogodnienia, które nie zawsze zapewnione są w środkach komunikacji miejskiej i transportu publicznego. Poniżej kilka przywilejów związanych z podróżowaniem wynajętym autokarem.

1. Zapewnione miejsca siedzące w wynajętym autokarze

Wyobraźmy sobie sytuację, że chcemy zarezerwować odpowiednią ilość miejsc naszej grupie w autobusie i dowiadujemy się, że ze względu na brak miejsc tylko część grupy może jechać. Słuszną decyzję, która nie będzie narażać nas na takie problemy, będzie wynajem autokaru. Zgłaszamy ilość podróżujących i firma przewozowa podstawia pojazd zgodny z naszymi potrzebami.

2. Elastyczny rozkład jazdy

Transport publiczny charakteryzują sztywne rozkłady jazdy. Nie ma w tym nic dziwnego, podróżni chcą dojechać na czas do określonego miejsca, a podróż zaczyna się i kończy o godzinie wyznaczonej przez przewoźnika. Firma przewozowa wynajmie nam autokar zgodnie z zamówieniem. To my ustalamy, o której godzinie wyjeżdżamy i na kiedy planujemy finisz podróży.

Co jeszcze wyróżnia nowoczesne firmy transportowe?

Do powyższej listy można dopisać równie ważne atuty.

3. Podróż w elastycznym stylu wynajętym autokarem

Transport publiczny cechuje zaplanowany przebieg podróży. Jesteśmy przewożeni z miejsca wyjazdu do miejsca odbioru, a mijamy nieraz wiele pięknych okolic. Nie ma możliwości zatrzymania się w celu zwiedzania okolicy. W renomowanej firmie przewozowej możemy takie ustalenia poczynić na etapie planowania podróży, jak też rozmawiać o tym z kierowcą podczas jazdy. W wynajętym autokarze ustalić można postój zgodnie z potrzebami pasażerów, a w transporcie publicznym jest to ustalone odgórnie.

4. Brak przesiadek w autokarze firmy przewozowej

Zmorą podróżujących transportem publicznym może być konieczność przesiadek. Podróż pociągiem, następnie przesiadka na autobus, przenoszenie bagaży, często przy niekorzystnej pogodzie. Wynajęty autokar wiezie nas bezpośrednio w ustalone miejsce, a bagaże leżą bezpiecznie w bagażnikach.

5. Rozrywki dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta

Przewagą wynajętego autokaru nad transportem publicznym są rozrywki dostępne na pokładzie. Możemy rozkoszować się dźwiękami ulubionej muzyki lub nadrobić zaległości w oglądaniu filmów. Tutaj Klient decyduje o korzystaniu z dostępnych rozrywek.

Autokar do wynajęcia gwarancją udanej podróży

W niniejszym tekście przedstawiliśmy argumenty przemawiające za podróżowaniem wynajętym autokarem. Wynajmując autokar w warszawskiej renomowanej firmie transportowej mamy pewność, że trafimy na tabor spełniający nasze oczekiwania. Doświadczeni kierowcy zawiozą nas i całą grupę bezpiecznie do celu podróży.

W następnym wpisie przedstawimy zagadnienie wynajmu autokarów na wycieczki dla emerytów. Zapraszamy do czytania.