Uczelnie wyższe i zakłady pracy jako odbiorcy usług firm transportowych

Wysłany przez:

Usługi firm transportowych są adresowane do osób indywidualnych i do różnych grup. Uczelnie wyższe to niewątpliwie duża społeczność, w której rozkwita działalność naukowa i realizuje się życie studenckie. Przyjrzymy się, jak w tych grupach mogą być wykorzystywane usługi firm przewozowych.


Pracownicy naukowi jako grupa odbiorców usług firm transportowych

Nowoczesne uczelnie podejmują wiele inicjatyw. Życie toczy się nie tylko w uczelnianych budynkach i laboratoriach. Często uczelnie te swoje cele realizują na zewnątrz, co jest związane z przemieszczaniem się zatrudnionej kadry. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas korzystanie z usług firm realizujących przewóz osób.

Taka usługa sprawdza się, gdy uczelnia ma zespół wokalny, chór lub zespół taneczny. Nie jest to dziedzina zarezerwowana tylko dla uczelni artystycznych. Taki zespół może być mały, ale też bardzo duży. Licząca się na rynku firma powinna móc zapewnić możliwość wynajmu busa, jak i dużego autokaru.

Usługi transportowe dla studentów

Innym przykładem są studenckie koła naukowe i inne grupy zainteresowań. Taka grupa może prowadzić badania w terenie lub organizować wyjazd w celu integracyjnym. Istotne jest, aby firma posiadała tabor zapewniający niezbędne udoskonalenia. Gdy studenci chcą wziąć rowery, potrzebny jest bus z przyczepką rowerową.

Jako jeszcze jeden przykład można podać studenckie wyjazdy integracyjne, na które potrzebujemy wynająć autokar z możliwie największą liczbą siedzeń. Gdy grupa studentów jest bardzo duża, może zaistnieć konieczność wynajęcia kilku autokarów. Ważne, aby firma transportowa posiadała odpowiednią ilość takich pojazdów w swoim taborze.

Inną interesującą okazją są spontaniczne wycieczki studenckie. Człowiek studiujący chce poznawać świat. Grupa przyjaciół zbiera się i planuje pod wpływem chwili wyjechać na kilkudniową wycieczkę. Ze względu na ograniczone zasoby finansowe, będą szukać tanich przewoźników. Warto, aby renomowana firma była otwarta na takich klientów. W przyszłości zadowolony student może wrócić już jako pracodawca poszukujący sprawdzonej firmy transportowej.

Zakłady pracy jako odbiorcy usług firm przewozowych

Na rynku jest wiele podmiotów zatrudniających pracowników. Przykładami są:

  • instytucje państwowe,
  • firmy prywatne,
  • międzynarodowe korporacje,
  • małe firmy rodzinne.

Firmy transportowe powinny uwzględnić w pakiecie usług wszystkie rodzaje podmiotów.

Bardzo popularnym sposobem wykorzystania usług firm przewozowych jest zapewnienie wynajmu busa lub autokaru na wyjazdy integracyjne. Podobnie jak studenci i inne grupy, pracownicy potrzebują transportu do docelowego miejsca pobytu integracyjnego, ale bus czy autokar może być przydatny do organizowania wycieczek również podczas takiego pobytu. Ważne jest, aby wyjazd odbywał się od początku do końca w dobrej atmosferze. Organizator powinien wynająć środek transportu w firmie cieszącej się uznaniem wśród innych użytkowników. Profesjonalny przewóz osób jest wizytówką firmy organizującej wyjazd integracyjny.

Gdy potrzebujemy wyjechać na konferencję na przykład do Warszawy, wynajem autokaru lub busa będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Przykładem jest sytuacja, gdy pracodawca organizuje konferencję. Wówczas może wynająć pojazd z firmy przewozowej w celu organizacji interesującej wycieczki dla gości. Takie działanie ma zazwyczaj dobry wpływ na wizerunek organizatora.

Oferta firmy transportowej jest niezastąpiona w przypadku podróży służbowych. Pracownik lub pracownicy udający się w taką podróż, mogą swobodnie koncentrować się na pracy. Plusy rozwiązania ujawniają się także w sytuacji podróży służbowej z koniecznością lotu samolotem.

Korzystanie z oferty firmy przewozowej to słuszna decyzja

Opisane powyżej sytuacje odnoszące się do uczelni wyższych i zakładów pracy wyraźnie ukazują, że istnieje zapotrzebowanie wśród tych grup na usługi firm transportowych nawet wtedy, gdy uczelnia lub firma posiada własne samochody. Może też zaistnieć sytuacja, że takie instytucje nie mają własnego taboru, ponieważ stałe utrzymywanie pojazdów jest nieopłacalne.

W następnym wpisie odpowiemy na pytanie, czy bus do wynajęcia może zastąpić auto rodzinne. Zapraszamy wkrótce.